• +38 (096) 375-21-68 Подзвонити нам
 • help@stylbud.org.ua Написати нам
 • Черкаси Працюємо по всій Україні

Монолітний фундамент: Вибір і типи для вашого об'єкту

5/5

Монолітний фундамент — це один із найпоширеніших та надійних способів забезпечити міцну опору для вашого об’єкту. У цій статті ми розглянемо, що таке монолітний фундамент, його переваги та недоліки, різні типи цього фундаменту та як обрати найкращий для вашої будівлі з урахуванням особливостей ґрунтових умов та розміру будівлі.

1. Що таке монолітний фундамент: Монолітний фундамент — це тип фундаменту, де основа будівлі та фундамент виконуються одночасно з одного блоку бетону чи залізобетону. Цей підхід надає фундаменту великої стійкості і довговічності.

2. Переваги монолітного фундаменту:

 • Надійність: Монолітний фундамент забезпечує стабільну підтримку будівлі, що дозволяє уникнути проблем із пошкодженням внаслідок осідання ґрунту.
 • Міцність: Однорідна структура фундаменту дозволяє витримувати великі навантаження, що є особливо важливим для багатоповерхових будівель.
 • Менше ризику протікання: Відсутність швів та з’єднань у монолітному фундаменті унеможливлює протікання води.
 

3. Недоліки монолітного фундаменту:

 • Вартість будівництва: Використання багато бетону чи залізобетону може зробити будівництво монолітного фундаменту дорожчим у порівнянні з іншими типами.
 • Тривалість будівництва: Виготовлення монолітного фундаменту може зайняти більше часу через потребу в чіткому керуванні часом висихання бетону.
 

4. Типи монолітних фундаментів:

 • Плитний монолітний фундамент: Ідеальний для будівель на нестійких ґрунтах, забезпечує рівномірне розподілення навантаження.
 
 • Смуговий монолітний фундамент: Підходить для будинків з однією або декількома стінами, дозволяє зменшити витрати на будівництво.
 • Стовпчастий монолітний фундамент: Використовується для будівель зі значними навантаженнями, забезпечує стійку підтримку для окремих стовпів або колон.
 

5. Як обрати найкращий монолітний фундамент для вашої будівлі: Перед вибором типу монолітного фундаменту важливо врахувати такі фактори:

 • Характеристики ґрунту: Оцінка міцності та стабільності ґрунту, на якому буде стояти будівля.
 • Розмір будівлі: Вага та розміри будівлі впливають на вибір типу монолітного фундаменту.
 • Вартість та строк служби: Порівняння вартості будівництва різних типів фундаменту та його передбачуваної довговічності.
 

6. Підготовка до будівництва монолітного фундаменту: Перед будівництвом слід провести геологічні дослідження для визначення властивостей ґрунту та здійснити детальне проектування фундаменту з урахуванням умов будівництва.

7. Підбір матеріалів: Монолітний фундамент може бути виготовлений з бетону або залізобетону. Кожен матеріал має свої переваги та недоліки, і вибір залежить від потреб вашого будівництва.

8. Рекомендації по догляду: 

 • Регулярний огляд: Періодично проводьте огляд фундаменту, перевіряючи його стан на наявність тріщин, пошкоджень, а також слідів протікання води. Рекомендується робити огляд принаймні раз на рік, зокрема після важливих погодних подій або землетрусів.
 • Запобігання водопроникності: Підтримуйте надійний запобіжник водопроникності. Забезпечте належну дренажну систему навколо фундаменту для зведення рівня ґрунтових вод та захисту від затоплення. Використовуйте гідроізоляцію і запобігайте надмірному зберіганню води поблизу фундаменту.
 • Вентиляція підвалу: Якщо у будівлі є підвал, переконайтеся, що він має належну вентиляцію. Це допоможе запобігти утворенню конденсату і знизити ризик розвитку вологість і плісняви, яка може негативно впливати на фундамент.
 • Запобігання дрібних тріщин: Запобігайте дрібним тріщинам, заповнюючи їх вчасно герметиками або бетоном. Дрібні тріщини можуть розширитися під впливом навантажень і вологості, що може погіршити стан фундаменту.
 • Контроль за деревами та корінням: Дерева, ростучі поблизу фундаменту, можуть впливати на стан фундаменту своїми корінями, спричиняючи його зсуви або пошкодження. Контролюйте рост коріння дерев та віддаліть їх від фундаменту, якщо це необхідно.
 • Регулярне очищення: Підтримуйте чистоту фундаменту, очищаючи його від забруднень, грязі та рослин. Забезпечення чистоти допоможе запобігти утворенню вологих зон і корозії, що може пошкодити фундамент.
 • Ремонт вчасно: Якщо виявлено будь-які пошкодження або тріщини у фундаменті, негайно зверніться до спеціалістів для проведення професійного ремонту. Відкладення ремонту може призвести до зростання проблем і збільшення витрат.
 • Професійні інспекції: Час від часу звертайтесь до кваліфікованих фахівців для проведення інспекції фундаменту. Професійні огляди допоможуть вчасно виявляти потенційні проблеми та запобігати їх поширенню.
 

Висновок: Монолітний фундамент є відмінним вибором для будівництва стійких та надійних будівель. Враховуючи типи монолітних фундаментів та рекомендації по вибору, ви зможете підібрати найкращий варіант для вашого майбутнього будинку, який прослужить вам довгі роки.

Чому варто обирати саме нас?

Переваги для Вашого з нами партнерства

ПЕРЕВІРЕНІ ПОСТАЧАЛЬНИКИ

Усі складові Вашого комплексу надійно працюватимуть завдяки обладнанню та комплектувальним матеріалам від перевірених закордонних і вітчизняних постачальників.

ПРОЗОРИЙ КОШТОРИС

Ви матимете фінансовий документ з коректними розцінками на послуги та матеріали

ГАРАНТІЇ

Ви обов’язково отримаєте об’єкт протягом  терміну, вказаного в договорі, та гарантію на виконані роботи!

Портфоліо

Виконані об'єкти

 Комплексні роботи

Металоконструкції Промислові підлоги Утеплення

Комплексні роботи